PRÁVO A SPRAVODLIVOSŤ za slobodu slova

peter_puskar-14

Vyhlásenie

Strana PRÁVO A SPRAVODLIVOSŤ s veľkým znepokojením sleduje kauzu okolo slovenského novinára Dušana Karolyiho. Dušan Karolyi sa previnil podľa mocných tejto krajiny tým, že poukázal na nečinnosť súdu, pre ktorú sa stal  skutok policajta premlčaný. Hrozí mu za to päť rokov väzenia! Právo na vlastný názor a na slobodu slova máme zakotvenú na Slovensku aj v ústave. To ako štát koná v prípade Karolyiho, je jasným dôkazom toho, že demokracia na Slovensku je v silnom ohrození.

Ako uvádza predseda strany JUDr. Peter Puškár,  „s veľkým znepokojením sledujem,  ako naše súdy kriminalizujú špičkového slovenského novinára za pravdivý článok. Karolyi z právneho hľadiska neporušil tlačový zákon. Dal priestor na vyjadrenie všetkým stranám a napriek tomu by mal stáť pred súdom. O stave našej spoločnosti svedčí aj fakt, že sa novinára nikto verejne nezastal. Dokonca ani opozícia, ktorá sa evidentne bije akurát tak o posledné kúsky moci“.

Peter Puškár ďalej uvádza: „Strana PRÁVO A SPRAVODLIVOSŤ bude kauzu pozorne sledovať. Týmto vyhlásením prejavujeme verejnú podporu slobode slova v Slovenskej republike a tým aj Dušanovi Karolyimu. Je úplne nepodstatné, či ja, alebo strana PRÁVO A SPRAVODLIVOSŤ s názormi Karolyiho  súhlasíme, ale urobíme verejne všetko pre to, aby ich mohol slobodne vyjadrovať.“

Počas predchádzajúcej Ficovej vlády sa Slovenskom tiahla kauza Hedviga Malinová. Neuveriteľný príbeh pošliapania ľudských práv a jeho následné zametenie pod koberec aj ďalšou vládou Ivety Radičovej je jasným príkladom toho, že na Slovensku nastáva totalita.

Zoberme si len príklad – posledné dva roky sa na Slovensku stalo veľa dopravných nehôd, kde vyhasli detské životy. Vo všetkých prípadoch bola cena za ľudský život pri bezohľadnej jazde nižšia ako 5 rokov, ktoré hrozia Karolyimu za prejavenie názoru a napísanie pravdy. Aký to máme zákon a aký Trestný poriadok, keď za zabitie má byť menší trest ako za slobodné vyjadrenie názoru? Kde to žijeme, keď novinár nemôže slobodne pracovať?

Vyzývame verejnosť a slovenských novinárov, aby sa s takýmto stavom neuspokojili. Ak ďalšiu kauzu prejdeme mlčaním, ľahko sa nám môže stať, že tými kriminalizovanými budeme o pár mesiacov všetci.

Za stranu PRÁVO A SPRAVODLIVOSŤ  JUDr. Peter Puškár, predseda strany

Komentáre

komentárov